Marcela Švecová

- lektorka pole dance L1 – L3

- absolvované workshopy: Marlo Fisken, Gal BePole,…

Bude to znít možná divně, ale první informaci o tom, že existuje nějaký sport s názvem pole dance, jsem získala z letáčku ve Stodolní ulici v Ostravě (2012). Letáček nabízel výuku lekcí tance NA tyči. Tak jsem začala hledat, zda je něco podobného i v Olomouci. A našla jsem, že se bude v říjnu 2012 otevírat nové studio Apokalips. Takže bylo jasno – přišla moje chvíle! Kdyby tenkrát na dveřích visela cedulka “Pozor, vysoce návykové!”, asi bych si klepala na čelo – dnes už ne!

Pole dance je spojení síly, elegance, flexibility a hlavně báječné zábavy. Změnil mi nejenom postavu, ale pozitivně ovlivnil i mé myšlení a celou mou osobu, prostě jako každá láska. A všechny ty modřiny a boule za to stojí! Jak říká Defi: „To nejsou modřiny, ale polibky od tyče.“

Po nějaké době, kdy jsem chodila do studia každý den i na několik hodin za sebou se Defi rozhodovala, jestli pro mě zavede „Marci“ balíček se speciálním počtem lekcí nebo mi koupí do studia postel a spacák a nakonec zvolila úplně jinou možnost a nabídla mi být lektorkou. Jsem za to hrozně moc ráda a budu dělat všechno proto, abychom si to společně na hodinách užili.

Jenom pro ty, co ještě váhají a říkají, že nikdy nic nedělali a nejsou sportovní typy, tak připojuji svou „sportovní kariéru“: V dětství jsem žádný sport nedělala – vůbec! Pohyb mě začal zajímat teprve před pár lety a to byl nějaký ten aerobic, zumba, spinning, TAE-BO, pilates, Bosu, vyzkoušela jsem i TRX. Je toho možná dost, ale všechno jen tak trošku a nic pořádně. A nic z toho jsem si nezamilovala tak jako pole dance.

Oblíbená tanečnice? To je těžké, obdivuju všechny holky, které umí spojit krásný ladný projev a sílu. Ale úžasná je Eva Bembo a Jenyne Butterfly – tu miluje snad každý.

Takže holky a kluci přijďte do Apokalips a začněte s námi překonávat své hranice – je to totiž doslova BOŽÍ!